Wymysły

Dnia 7 czerwca 2010 roku grupy Oa i Ob wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego we wsi Wymysły.
     Przeprowadzono tam zajęcia dydaktyczne pt."Dawno temu w zagrodzie", które przybliżyły dzieciom problematykę życia dawnej wsi. Oprócz typowych prac gospodarskich i domowych takich jak orka, sianokosy, przędzenie wełny, poruszono problematykę ekologicznego przygotowywania żywności.
    Dzieci m.in. własnoręcznie ubijały masło, wyrabiały maślankę, ser, przygotowały kompot.
    W czasie zajęć poznały też sposoby spędzania wolnego czasu w dawnych czasach, wykonały wycinankę w stylu łowickim.
Zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe i zawody grupowe wdrażające je do kolejnych zadań.
     Dzieci miały możliwość kontaktu ze zwierzętami gospodarskimi: drobiem i owcami.