Wycieczka klasy 5a i 5b w Góry Świętokrzyskie

W dniach: 30-31 maja 2017 roku uczniowie klas V wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie szlakiem: Ostrowiec Świętokrzyski, Nowa Słupia, Bałtów. Program wycieczki był bardzo rozbudowany. W Nowej Słupi uczniowie, razem z przewodnikiem i opiekunami, wchodzili na Święty Krzyż, byli w Klasztorze Ojców Oblatów oraz w Muzeum Przyrodniczym Świętokrzyskiego Parku Narodowego.
Z platformy widokowej mogli podziwiać panoramę przyrody z widokiem na gołoborza. Odwiedzili rezerwat przyrody – Krzemionki Opatowskie i poznali sposób wydobywania krzemienia pasiastego. Zwiedzili średniowieczną osadę – Hutę Szklaną. W drodze powrotnej odwiedzili Jura Park w Bałtowie. Byli w Muzeum Jurajskim oraz w Prehistorycznym Oceanarium. Obejrzeli spektakl w kinie emocji 5D oraz Zwierzyniec Bałtowski, który cieszył się największym uznaniem uczniów. Było to mini safari, podczas którego zobaczyli dzikie zwierzęta w środowisku zbliżonym do naturalnego. Uczniowie z zadowoleniem powrócili do Warszawy. Oto zdjęcia z wycieczki.