ZTM rozpoczyna proces realizacji wydawania Kart Ucznia

W roku szkolnym 2024/2025 Karta Ucznia nie będzie wydawana posiadaczom e-legitymacji z wgranym uprawnieniem do przejazdu WTP (uczniowie klas pierwszych, dzieci, które zmieniły szkołę oraz te, które zgubiły legitymację papierową i otrzymały nowy dokument).

E-legitymacja jest potwierdzeniem uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Wyrobić nową lub przedłużyć już posiadaną Kartę Ucznia można poprzez:

• elektroniczny Punkt Obsługi Pasażerów (e-POP) – o kartę można wnioskować on-line, jest ona wysyłana pocztą na adres domowy,
  • dedykowany link szkolny,
  • wizytę bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów (POP),
  • złożenie wniosku papierowego w szkole.

Aby możliwe było otrzymanie Karty Ucznia przed rozpoczęciem roku szkolnego, rodzice/opiekunowie winni złożyć wniosek do 30.06.2024 r. Pozwoli to uniknąć kolejek zarówno w Punktach Obsługi Pasażerów, jak i sekretariatach we wrześniu. Umożliwi również Państwu wydanie Kart przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024/2025, a w dalszej perspektywie skorzystanie z Karty Ucznia i bezpłatnych przejazdów uczniom od 1 września 2024 r.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyrobienia/przedłużenia uprawnień Kart Ucznia znajdą Państwo w załączniku poniżej.

Karta Ucznia – komunikat [166KB]